reklama

USA oznámí tvrdé sankce namířené proti ruským oligarchům

Spojené státy hodlají během tohoto týdně uvalit zatím nejtvrdší sankce proti ruským podnikatelským špičkám. Důvodem je odveta za údajné vměšování Moskvy do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Informaci ve čtvrtek zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené s rozhodnutím vlády. Sankce by podle nich mohly být vyhlášeny již ve čtvrtek.

Mohlo by vás zajímat

Sankce budou namířeny proti oligarchům z okolí prezidenta Vladimira Putina a ruské vlády. Vyhlášeny mají být na základě sankčního zákona CAATSA, který trestá Rusko za anexi Krymu z roku 2014, za účast Moskvy v syrské válce a za vměšování do prezidentských voleb v USA.

Už v polovině března oznámil Washington na základě tohoto zákona sankce proti 19 Rusům a pěti ruským subjektům včetně tajných služeb FSB a GRU. Podle tehdejšího prohlášení ministra financí Stevena Mnuchina mají očekávané sankce znemožnit přístup ruským miliardářům na americké finanční trhy.

Trump od příchodu do Bílého domu vyhlásil několik sankčních kroků proti Rusku, ale z obou parlamentních politických stran byl kritizován za to, že nijak nepostihl nejmocnější osoby z kremelského prostředí. Nedávno prezident vyjádřil zájem na dobrých vztazích s Moskvou a nevyloučil, že bude dobře vycházet i s Putinem.

 

 

Zdroj: ČTK

USA oznámí tvrdé sankce namířené proti ruským oligarchům Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz