reklama

Rusko plánuje jako odezvu na rozšíření amerických sankcí tvrdou odpověď

Rusko nenechá rozšíření amerických protiruských sankcí bez tvrdé odpovědi. Podle agentury TASS o tom v pátek informovalo ruské ministerstvo zahraničí, přičemž zdůraznilo, že s Ruskem nelze hovořit jazykem sankcí.

Mohlo by vás zajímat

Spojené státy předtím oznámily, že v rámci odvety za údajné vměšování Moskvy do předloňských amerických voleb rozšířily svůj protiruský sankční seznam o 24 Rusů a 14 subjektů. Na seznamu jsou ruští miliardáři jako Viktor Vekselberg, Andrej Kostin, Sulejman Kerimov, Oleg Děripaska, šéf ruského dodavatele plynu Gazprom Alexej Miller či vysocí činitelé jako expremiér a bývalý šéf rozvědky Michail Fradkov.

„Samozřejmě nynější ani žádný další protiruský výpad nenecháme bez tvrdé odpovědi,“ citoval TASS z prohlášení ministerstva zahraničí, zveřejněného v pozdních večerních hodinách. „Především bychom však chtěli Washingtonu poradit, aby se co nejrychleji vzdal iluzí, že s námi lze hovořit jazykem sankcí,“ dodává se v dokumentu.

Ruská diplomacie ve své reakci rovněž obvinila Spojené státy, že využívají sankcí k odstranění konkurentů na světových trzích. Washington se podle ministerstva svým krokem fakticky zařadil mezi odpůrce tržního hospodářství a „svobodné čestné konkurence“.

Oligarcha Oleg Děripaska označil americké rozhodnutí za absurdní. „Události z dnešního rána jsou velmi nešťastné, nicméně nikoli neočekávané,“ citovala z prohlášení Děripasky agentura Reuters. „Důvody pro uvedení mého jména na sankčním seznamu poskytnutém americkými úřady jsou neopodstatněné, směšné a absurdní,“ dodal.

 

 

Zdroj: ČTK 

Rusko plánuje jako odezvu na rozšíření amerických sankcí tvrdou odpověď Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zeman kritizoval vydání Nikulina do USA

    Společnost ·

    Český prezident Miloš Zeman ve čtvrtek kritizoval vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina z České republiky do Spojených států jako krok, který může poslouž…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz