reklama

Personalistika Zet: Svobodné podnikání aneb proč je zbytečné se dohadovat

Vyjednávání o platu je nepříjemný proces. Říká v pořadu HR Magazín zakladatel firmy TopMonks Jiří Fabián. Zájemci o práci pak mají říct své platové požadavky, a pokud nejsou zbytečně přestřelené, tak dojde k navázání spolupráce. Podle Fabiána tak není potřeba se sáhodlouze dohadovat. To je pro něj jeden z faktorů, jenž představuje formát svobodného podnikání. Ruku v ruce s tím to souvisí s odpovědností daného zaměstnance.

Další díly pořadu

Rychlé řešení s ohledem na nastavení platových podmínek souvisí se skutečností, že obě strany kupují podle Fabiána „zajíce v pytli“.

„Nevíme, co je ten člověk zač. Samozřejmě máme reference, ale nevíme, jak se člověk bude chovat v našem kontextu. Stejně tak nám může nebo nemusí důvěřovat. Nějakým způsobem se formujeme na Twitteru, na LinkedInu, ale bude tam match? Těžko říct,“ říká Fabián na portálu Youradio News.

Této problematice má pomoci zkušební doba, v rámci níž se otestuje samotná spolupráce. Společnost TopMonks rovněž podle Fabiána nepožaduje, aby její zaměstnanci docházeli pravidelně do práce. Nároky na jejich účast pak vycházejí ze samotného projektu. Jestliže půjde o práci, která nevyžaduje týmovou interakci, tak je zbytečné, aby pracovníci například plýtvali čas dojížděním do zaměstnání.

„Na čem pracuji aktivně v rámci firmy PropuseFly, je vlastně nastavení zrcadla tomu danému jedinci zbytkem týmu. Díky tomu zjistíte, jak moc respektu tým vůči vám má a chová. Na to pak lze případně navázat to ohodnocení. Ohodnocení může být různé. Může být třeba peněžní. Třeba v TopMonks si část platu můžete nechat vyplatit v kryptoměnách. Ohodnocení může také představovat získání nějakého podílu ve firmě,“ sdělil Fabián.

 

 

Pořad HR Magazín připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad na portálu Youradio News o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Youradio News

Personalistika Zet: Svobodné podnikání aneb proč je zbytečné se dohadovat Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. ČSSD a ANO stále rozděluje otázka daní

  Společnost ·

  Mezi ČSSD a ANO panují i nadále rozpory o daňové politice a proplácení prvních dnů nemocenské. Podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka rozpory nejsou ničím neřešite…

 2. Eurozóna schválila nové půjčky pro Řecko

  Byznys ·

  Představitelé eurozóny v úterý schválili vyplacení nových půjček Řecku ve výši 6,7 miliardy eur (170,5 miliardy Kč) v rámci stávajícího záchranného úvěru. Oznámil to E…

 3. Média spekulují: navštívil Kim Čong-un Čínu?

  Společnost ·

  Vlak, který do Číny přivezl údajně vysokou severokorejskou delegaci, v úterý odpoledne místního času opustil Peking. Kdo z vrcholných představitelů KLDR v čínské metro…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz