reklama

Nemyslím si, že by dnes bylo těžší se ve sportu prosadit než v minulosti, říká Michal Barda, bývalý reprezentační házenkář

Dalším hostem pořadu Myšlení první ligy byl nejen sportovec Michal Barda. Ten se totiž v průběhu svého života prosadil nejen ve sportu. Souběžně se sportovní kariérou rozjížděl i tu pracovní. Ta se týkala výpočetní techniky. Jeho rozsah působnosti se později rozrostl kromě služeb v IT také na řízení projektů, strategické řízení, management consulting nebo byznys koučování.

Další díly pořadu

O čem mimo jiné v pořadu Myšlení první ligy hovořil?

„Kdo ve mně objevil talent ve sportu? Já vlastně nevím, zda jsem měl talent. Měl jsem štěstí, že jsem vyrůstal v rodině, která se pohybovala v partě, kde měli lidé sport v krvi. Tak jsem poznával různé sporty. Ale nemyslím, že jsem měl zvláštní talent.“

„V dětství na mě měla vliv právě nejvíc zmíněná parta. Když jsem byl starší, tak jsem si uvědomil, že velký vliv na mě měli babička s dědečkem a jejich krásný vztah, který spolu měli.“

"Nemyslím si, že by dnes bylo těžší se ve sportu prosadit než v minulosti. Co se týče možností, je to i jednodušší. Je to možná složitější v tom, že těch možností, v čem se prosadit, je dnes mnohem víc. Přibývá nejen sportů, ale aktivit obecně. Dříve byl sport jednou z mála věcí, jak se dostat do špičky a dostat se do zahraničí."

„Nyní přednáším jako lektor na trenérských kurzech v Česku i pro Evropskou házenkářskou federaci a trénuju brankáře u českého házenkářského národního týmu.“

Celý rozhovor mezi Janem Mühlfeitem a Michalem Bardou si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: ZET/youradio.news

Nemyslím si, že by dnes bylo těžší se ve sportu prosadit než v minulosti, říká Michal Barda,  bývalý reprezentační házenkář Foto: Zet

reklama

Další články

1. Ruský opoziční předák Navalnyj je na svobodě

Společnost ·

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj, kterého v sobotu v Moskvě při shromáždění proti prezidentovi Vladimiru Putinovi zadržela policie, je volný. Tento kritik Kremlu…

2. Erdogan zahájil kampaň

Společnost ·

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odstartoval před pěti dny svou předvolební kampaň v pobřežním městě Izmir na jihovýchodě Turecka, bašty opoziční strany CHP. Při…

3. Trump podpořil právo na držení zbraní

Společnost ·

Americký prezident Donald Trump se v projevu v texaském Dallasu důrazně přihlásil ke druhému dodatku americké ústavy, který garantuje Američanům právo držet zbraň. V p…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz