reklama

„Dlouho jsem měla pocit, že jsem se narodila proto, abych psala,“ říká novinářka Wolfová

Novinářka a manažerka Pavlína Wolfová se musí učit nové roli. Nově totiž zastává roli manažerky časopisů Vltava Labe Media. Podle svých slov se tak ocitla na druhé strany barikády a získala novou společenskou roli. V pořadu Myšlení první ligy s mentorem, koučem a bývalým šéfem Microsoftu pro Evropu Janem Mühlfeitem rovněž řekla, že pochopením excelových tabulek, začala mít náskok před dobou.

Další díly pořadu

Můžete nám nějak objasnit, co to znamená ta manažerka?

Je to především nová role. Pro mě je to role fascinující, protože já se všechno musím učit. Protože jsem se stala manažerkou časopisu, tak to znamená, že své bývalé kolegy a v tom, v čem jsem žila, jsem opustila a jsem na druhé straně barikády. Je to zaprvé nová role společenská a pak je to samozřejmě obsah, kdy jsem se musela naučit spoustu nových věcí a pořád se je učím. Od momentu, kdy jsem pochopila excelové tabulky, tak si myslím, že začínám mít náskok před dobou.

Kdy jste v sobě našla lásku ke psaní, k moderování a k těmto všem věcem?

Já jsem poprvé moderovala přenos z pádu letadla, kdy zemřela paní Husáková. Můj otec si to natáčel. Takže to máme dodneška na pásce. Poté jsem už nikdy nechtěla nic moderovat. Já jsem samozřejmě chtěla být herečka. Přišlo mi to logické z té rodiny, kam bych měla jít. To mi rozmluvili u přijímacích zkoušek, kde mi řekli, že kromě toho, že jsem malá a trochu ošklivá, tak mám spoustu vad řeči a nic z toho nebude. Tak jsem odešla a rozhodla jsem se, že budu chytrá. To, že nakonec jsem vlastně tu kariéru protáhla v televizi na dvanáct let, to pro mě bylo vlastně nejdřív přes velikou sílu. Slibovali mi, že to nebudu muset dělat, až někoho najdou, ale pak už jsem tam prostě byla.

Vás to nebavilo?

No pak už mě to bavilo. Dlouho jsem měla ale pocit, že jsem se narodila proto, abych psala. Ten talent ve mně nalezla paní profesorka Holanová na Akademickém gymnáziu ve Štěpánské. Tam jsme měli skvělou češtinářku. Ta to ve mně fakt podporovala, protože pochopila, že třeba exaktní vědy nebudou moje hobby. Kéž by dnes věděla, jak skvěle zvládám ty tabulky. Ona mě opravdu strašně nakopla. Dokonce tak, že jsem v nějakých sedmnácti letech nakráčela do redakce tehdy Mladého světa a přišla jsem tam za Rudolfem Křesťanem, který byl v tu dobu sloupkař a fejetonista a řekla jsem mu, že bych se ráda přidala a psala fejetony. On se na mě tak zadíval a řekl, „no to byste mohla, tak za 47 let“. Možná se to už blíží. Teď v závěru třeba ze mě bude ještě dobrá fejetonistka.

Kdo na vás měl z rodiny největší vliv?

No babička. Moje babička Matylda je pro mě dodnes takovou osa života. To byla babička ze strany maminky, Matylda Filipovská. Nikdo ji neznal a málo lidí ji, kdy vidělo. Byla to úřednice, která se vzdala úřadu a šla vychovávat děti, pak denně vařila a starala se o rodinu. Byla moudrá a hrozně četla a já bych chtěla být jako ona. I když tady dávno není, tak s ní chodím konzultovat důležité problémy. A to, že jsem zvládla Excel, věděla mezi prvními.

Článek obsahuje pouze úryvku z aktuálního dílu pořadu Myšlení první ligy. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.  

Zdroj: Youradio News, Zet

„Dlouho jsem měla pocit, že jsem se narodila proto, abych psala,“ říká novinářka Wolfová Foto: Zet

reklama

Další články

1. Venezuela propustila vězněného Američana

Společnost ·

Američan vězněný ve Venezuele byl propuštěn a ještě v sobotu přiletěl do vlasti. Oznámil to americký prezident Donald Trump, který se jej večer místního času chystá př…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz