reklama

Byla jsem tvrdohlavé dítě, říká Denisa Rosolová, bývalá atletická reprezentantka

Další milou návštěvou v pořadu Myšlení první ligy Jana Mühlfeita byla juniorská mistryně světa a mistryně Evropy v atletice, Denisa Rosolová. Řeč byla o atletické kariéře, o osobním životě, o minulosti i budoucnosti. 

Další díly pořadu

Denisa Rosolová, která se nyní těší na svoji novou, maminkovskou roli, pohovořila mimo jiné o tom, jakých sportovních úspěchů si během své kariéry cení nejvíce: „Je to určitě to, že se mi povedlo vyhrát mistrovství Evropy na 400 metrů. Bylo to jen rok poté, co jsem se začala této disciplíně věnovat, takže to byl hodně velký skok a málokdo to čekal. Na to jsem asi nejvíce pyšná,“ uvedla bývalá atletka. Podle ní by se mezi největší úspěchy daly počítat i mládežnické úspěchy. Nicméně zde podle ní platí, že jde o „mistrovství hormonálních poruch“. „Když je člověkovi 17, tak hraje větší roli to, jak je kdo vyspělý. U dospělých medailí jde přece jen o něčem jiném,“ říká.

Za svoji nejsilnější stránku, kterou se dalo identifikovat už od dětství, považuje žena, která svou atletickou kariéru ukončila v listopadu loňského roku, svou tvrdohlavost. Rosolová byla podle svých slov velmi tvrdohlavé dítě, takže tuší, že to s ní nebylo jednoduché. „Díky tomu jsem si ale šla za svým,“ říká bývalá atletka. „Já jsem chtěla vyhrávat, nerada jsem prohrávala. A když jsem prohrála, byla jsem schopna se i rozbrečet. Trvalo docela dlouho, než se to změnilo. Na jednu stranu je to dobře, na druhou je to pro dítě těžší, než pochopí, že člověk musí prohrát, aby mu to pomohlo, aby se potom třeba odrazil k nějakému úspěchu,“ uvědomuje si Rosolová.

Text obsahuje pouze část rozhovoru. Celou rozmluvu mezi Janem Mühlfeitem a Denisou Rosolovou si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: ZET/Youradio news

Byla jsem tvrdohlavé dítě, říká Denisa Rosolová, bývalá atletická reprezentantka Foto: Zet

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz