reklama

Alex Bém: Umět zjednodušit a neomdlít při prvních problémech

Dalším hostem pořadu Myšlení první ligy jana Mühlfeita byl šéf nákupu a logistiky společnosti T-mobile pro ČR a Slovensko, Alex Bém. Řeč byla o mládí, o vzorech, o práci.

Další díly pořadu

Zde malá ukázka:

JM: „Kdo Tě v mládí nejvíce inspiroval?“

AB: „V dětství máte zpravidla hodně vzorů, jsou to různí hrdinové z filmů, sportovci. Ale já jsem své vzory potkal až v prvním zaměstnání. Šlo o dva manažery ve věku kolem 60 let. Jeden byl Fin, druhý Čech. První, co mě na nich zaujalo, bylo to, že měli neuvěřitelných na branku., řešili ohromně těžké projekty a dodávky, ale bez jakékoli znalosti detailů. Což bylo pro mě, jakožto člověka, který přišel z vysoké školy, kde se řešilo vše možné a spousta komplikovaných věcí, naprosté prozření. Jejich schopnost zjednodušovat věci a nevést žádné dlouhé diskuze, a taky neomdlít při prvních problémech, mě velmi zaujala a posunula mě kupředu. Rád bych zmínil i svého otce, který mě vždy inspiroval svou pracovitostí. Měl také smysl pro humor a byl, a stále je, společensky velmi oblíbený. A to i ve věku současných 85 let.“

JM: „Jaký nejtěžší profesní okamžik jsi během své kariéry zažil? A jak ses s ním vyrovnal?“

AB: „Zažívám je každým dnem, což k manažerské práci patří. Od toho jsme manažeři, abychom takové situace zvládali. Jeden příklad bych ale uvedl. Je to příklad pracovně-odborný. Řešili jsme před Vánoci nějaké dodávky z Asie, které byly určeny pro vánoční trh. Nicméně díky počasí a nějakým logistickým problémům se to nedařilo. Pomohla pak jedna věc, kterou jsem si odnesl do dalšího pracovního života. V první řadě jsme si museli ten problém pojmenovat a pak jsme museli zapátrat, kdo nám pomůže onen problém vyřešit. Nakonec jsme se provolali až k řediteli výroby v Asii a až on, poté, co jsme mu vysvětlili, v čem je problém a v čem je to důležité, tak jsme ho zapojili do našeho řešení. Kouzlo spočívá v tom, že díky přímému dialogu s člověkem, který Vám může pomoci poté, co pochopí situaci a Vy ho získáte na svou stranu, tak pak se řešení hledá relativně jednoduše. Těžké jsou samozřejmě také všechny personální změny. Ale to k manažerské práci také patří.“

Text obsahuje pouze část rozhovoru. Celou rozmluvu mezi Janem Mühlfeitem a Alexem Bémem si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: ZET/Youradio news

Alex Bém: Umět zjednodušit a neomdlít při prvních problémech Foto: Zet

reklama

Další články

1. Podle Macrona byl útok na Sýrii zcela legitimní

Společnost ·

Raketový úder, který v sobotu nad ránem v Sýrii provedly mezinárodní síly v čele se Spojenými státy, byl legitimní. Řekl to včera večer francouzský prezident Emmanuel …

2. Úder v Sýrii byl podle Babiše nevyhnutelný

Společnost ·

Úder proti syrskému režimu byl nevyhnutelný. Na twitteru to napsal český premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Z pohledu České republiky jsou chemické zbraně nepřijatel…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz